RNCF0603BTC19K3
Mfr.Part #
RNCF0603BTC19K3
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 19.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.167W, 1/6W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
19.3 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%